Jakiego Internetu potrzebujesz?

0
20

Szykujesz się do podpisania umowy z operatorem? Zobacz na co zwracać uwagę przy wyborze Internetu! Podstawowe cechy do szybkość transmisji oraz wielkość pakietu.

3S – Śląskie Sieci Światłowodowe, czy zwykły internet kablowy?

Wiele osób zastanawia się nad światłowodem. Niezaprzeczalnym faktem jest, że ten rodzaj połączenia gwarantuje najszybsze połączenia, prędkość pobierania i przesyłania. Dane momentalnie pojawiają się na naszym komputerze. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie pobieranie dużej ilości plików (np. podczas pracy zdalnej), oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości online czy granie w gry multiplayer. Zwyczajny internet kablowy też może wystarczyć, jednak faktem jest, że sieć światłowodowa zapewnia znacznie wyższe prędkości, a zatem – wyższy komfort korzystania z Internetu.

A może Internet mobilny?

Jeśli naprawdę dużo podróżujesz, przyda Ci się albo większy pakiet Internetu w telefonie, albo osobny internet mobilny. Tutaj warto wspomnieć o tym, że jeśli pracujesz zdalnie, przyda Ci się dostęp do chmury lub data center. Trzymanie plików na chronionych serwerach pozwoli Ci na brak zmartwień zarówno miejscem fizycznym na dyskach jak i dostępem. Możesz sięgnąć po nie z dowolnego miejsca na ziemi w dowolnym czasie.

Wadą Internetu mobilnego jest jego prędkość, która zazwyczaj jest o wiele niższa niż Internetu kablowego, a także ograniczony pakiet danych. O ile w przypadku Internetu kablowego taki limit zazwyczaj nie występuje, to Internet mobilny kupujemy na określoną liczbę gigabajtów do wykorzystania w danym okresie. Po wykorzystaniu prędkość gwałtownie spada i do normalnego użytkowania niezbędne staje się wykupienie dodatkowego pakietu.

Jaki Internet jest dla Ciebie?

To, jaki Internet wybierzesz, zależy w zasadzie tylko od Twoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na mobilności i nie zużywasz w miesiącu dużo danych, pakiet mobilny jest dla Ciebie. Z kolei jeśli liczy się dla Ciebie prędkość i masz techniczne możliwości aby korzystać ze światłowodu – zdecyduj się na niego! Cenowo wychodzi podobnie do zwykłego Internetu kablowego, jednak jakość jest znacznie wyższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here