Weekend w Warszawie. Co warto zobaczyć?

0
11

Masz do dyspozycji dwa dni i chcesz odwiedzić stolicę? Zobacz jakie atrakcje na Ciebie czekają i czego nie możesz pominąć! Warszawa oferuje mnogość rozrywek, dlatego musisz wybrać, co najbardziej Cię interesuje. Sprawdź nasze propozycje!

Najlepsze apartamenty – Warszawa. Poznaj miasto!

Jeśli planujesz weekend w Warszawie, koniecznie poszukaj blisko centrum apartamenty do wynajęcia. Warszawa to duże miasto, dlatego jeśli masz niedużo czasu – nie chcesz go tracić na dojazdy. Zostaw walizki w wygodnym mieszkaniu i wybierz się na spacer po mieście!

Pięknie odbudowane Stare Miasto

Warszawska Starówka znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Możesz tu podziwiać piękne kamieniczki, w całości odbudowany Zamek Królewski i kolumnę Zygmunta III Wazy. Starówka zajmuje naprawdę spory teren i do odkrycia jej wszystkich sekretów potrzeba dużo czasu. Tłumy turystów toczą się po Rynku Starego Miasta przez cały rok. Dlatego warto skręcić w boczne uliczki i poszukać spokojniejszych tras, równie widowiskowych, a mniej zatłoczonych.

Centrum Nauki Kopernik

Otwarte dla zwiedzających w 2010 roku, Centrum Nauki Kopernik cieszy się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych. Eksperymenty, doświadczenia – tutaj możesz wszystko dotknąć i przetestować. Zobacz jak działa świat dookoła! Tutaj polecamy zakup biletów przez internet, gdyż przy wejściu zazwyczaj czekają dość długie kolejki.

Łazienki Królewskie

Najpiękniejszy kompleks ogrodowo-pałacowy w Polsce, czyli letnia rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego, budzi zachwyt przez cały rok. Tutaj obok zadbanych ścieżek i pięknych ogrodów zobaczysz Pałac na Wodzie, Biały Domek oraz Starą Pomarańczarnię. Tutaj również mieści się najpopularniejszy pomnik kompozytora Fryderyka Chopina. Przy pomniku co niedzielę latem mają miejsce darmowe koncerty chopinowskie, przyciągające do siebie miłośników muzyki klasycznej z całej Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki

Budynek, który budzi wiele kontrowersji – przez jednych uwielbiany, przez innych nienawidzony. Jednak faktem jest, że Pałac Kultury i Nauki stanowi jeden z ważniejszych symboli Warszawy. Wjedź na 30. piętro, aby podziwiać panoramę Warszawy. W samym budynku znajdują się liczne restauracje, Muzeum Techniki oraz Sala Kongresowa – warte odwiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here